Jdi na obsah Jdi na menu
 


Knižní novinky

5. 2. 2018

Kapitán Exner 3 - Bláznova smrt

Autor: Václav Erben
Nakladatel: Ikar
Popis:

Detektivní román, navazující stejným detektivem, kapitánem Exnerem, na dva předchozí detektivní romány autorovy (Osamělý mrtvý muž, Denár v dívčí dlani). V tomto příběhu kapitán Exner vyšetřuje a rozluští zvláštní případ smrti duševně chorého muže na malém českém městě, potvrdí domněnku, že jde o vraždu, a objeví další utajenou vraždu téhož vraha. ISBN: 978-80-242-5984-0, 125 x 200 mm, váz., 224 str., 1. vyd., vydává KK

 

Knihkupectví u osamělých srdcí

Autor: Annie Darlingová
Nakladatel: Sofa Books
Popis: Posy Morlandová má v životě jednu velkou zodpovědnost, jednu velkou lásku a jedno velké trápení. Tím prvním je patnáctiletý bratr, o kterého se již léta stará, tím druhým romantická literatura a tím třetím Sebastián Thorndyke, vnuk majitelky knihkupectví, kde Posy pracuje a bydlí, muž s pověstí největšího hulváta v Londýně. Všechno se ale zkomplikuje, když jí majitelka upadající obchod odkáže. Aby zachránila upadající obchůdek a začala konečně žít svůj život, bude muset Posy odložit romantickou četbu a postavit se realitě. A skončí to happy endem stejně jako v knížkách, které tak ráda čte? ISBN 978-80-88250-01-2, 130 x 200 mm, váz., 312 str., 1. vyd.

Sestup

Autor: Tim Johnston
Nakladatel: Mystery Press
Popis: Pobyt ve Skalistých horách má být pro Courtlandovy poslední rodinnou dovolenou, než jejich dcera nastoupí na sportovní vysokou školu. Zatímco osmnáctiletá Caitlin si chce především otestovat běžeckou kondici v náročném terénu, její rodiče doufají, že mimořádně krásné horské prostředí pomůže zažehnat dlouhotrvající manželskou krizi. Ale když si jde Caitlin se svým mladším bratrem časně ráno zaběhat a později je za dramatických okolností v kopcích nalezen pouze Sean, ukáže horská krajina svou mnohem děsivější tvář. ISBN: 978-80-7588-016-1, váz., 432 str., 1. vyd.

Sestry až za hrob

Autor: Caite Dolan-Leachová
Nakladatel: Host
Popis: Ava se vrací na neprosperující rodinnou vinici a znovu musí čelit všemu, před čím už jednou utekla: matce závislé na alkoholu, šviháckému, poněkolikáté ženatému otci a budoucnosti, které se chtěla vyhnout, když před dvěma lety odešla do Paříže. Rozhodne se odhalit tajemství Zeldiny smrti — sestra prý uhořela ve stodole, kterou zapálila, když omdlela s hořící cigaretou v ruce. Jenže Ava dostává od své sestry e-maily, objevuje ukryté zprávy a ocitá se na výpravě, která ji přivede k rodinným tajemstvím a citovým vazbám, na něž se tak usilovně snažila zapomenout. ISBN: 978-80-7577-170-4, váz., 360 str., 1. vyd.

Peklo pod španělským nebem

Autor: Stanislav Motl
Nakladatel: Rybka publishers
Popis: Čechoslováci ve španělské občanské válce 1936–1939. Vlna solidarity, která se zdvihla na podporu španělských republikánů, neměla mít už nikdy v Evropě obdoby. A nic na tom nemění skutečnost, že odvaha a obětavost interbrigadistů byla často zneužívána k nejrůznějším politickým cílům. S odstupem mnoha desetiletí se Stanislav Motl vydal do Španělska. Aby hledal stopy dávných bojů. Aby pátral po hrobech, které zavál čas. Aby odkrýval zapomenuté osudy a příběhy. Výsledkem je tato kniha. ISBN 978-80-879-5047-0, váz., 392 str., 1. vyd.

55+

Autor: Jiřina Tejkalová
Nakladatel: Lika klub
Popis: Čtyři ženy se octnou na ostrově věčného jara, v podstatě proti své vůli a jen proto, aby splnily poslední přání někdejší kamarádky. Dokážou si při zájezdu 55+ odpustit staré křivdy? Zpočátku se zdá, že místo aby se usmířily, jejich cesty se rozejdou už definitivně - ale během deštivého týdne se něco přece jen změní. Autorka píše s krutou otevřeností i laskavým humorem o zklamáních, rezignaci a strachu ze stáří, ale i o chvílích naděje a lidské blízkosti. ISBN: 978-80-88236-02-3, váz., 272 str., 1. vyd.

Ajša

Autor: Jesper Stein
Nakladatel: Brána
Popis: V luxusním bytě na prestižní kodaňské adrese je nalezeno brutálně umučené tělo bývalého člena dánské tajné služby. Vyšetřování vraždy se ujímá Axel Steen, který se po téměř dvouleté přestávce vrací do služby. Ke svému překvapení zjistí, že vražda může souviset se starým teroristickým případem a bohužel není jediná. Stojí za vším druhá generace arabských přistěhovalců nebo je všechno jinak? Co tají jeho nová přítelkyně? Čeho se bojí jeho dcera? Zvládne Axel návrat do běžného života nebo opět sklouzne k drogám? ISBN: 978-80-7584-024-0, 148 x 211 mm, váz., 400 str., 1. vyd.

Calendar Girl 4: Říjen, listopad, prosinec

Autor: Audrey Carlanová
Nakladatel: Ikar
Popis: Mia získá práci snů v televizní show doktora Hoffmana, kde divákům přibližuje osudy obyčejných lidí a ptá se jich, co pro ně znamená štěstí. Wes se vrátil ze zajetí, ale trpí nočními můrami a musí navštěvovat psychologa. Zapojí se do Miiny práce a pomalu se vrací do života. Úspěch show pro Miu znamená, že už nemusí pracovat jako eskortní společnice. Na konci roku se vydá do luxusního horského střediska v Aspenu, kde se dočká toho největšího překvapení. ISBN: 978-80-249-3497-6, 125 x 200 mm, váz., 384 str., 1. vyd.

Citlivé místo

Autor: James Patterson
Nakladatel: Alpress
Popis: Alex Cross tentokrát čelí problému, s jakým se v životě nesetkal: je na smrt vyděšený, zoufalý a poprvé zažívá bezmoc. Celou jeho rodinu drží jako rukojmí geniální psychopat. Alex musí přistoupit na všechno, co zločinec požaduje. Ale podle jakých pravidel se bude odvíjet smrtonosná hra o to, co je Alexovi nejdražší? ISBN 978-80-7543-075-5, váz., 1. vyd.

Dvorní dáma

Autor: Anne-Marie Vedso Olesen
Nakladatel: Brána
Popis: Historický román, jehož hlavní hrdinkou je krásná a odvážná Madeleine de Montdidier. Francie, 1567. Zuří krvavá náboženská válka mezi katolíky a hugenoty. I když král Karel IX. dosáhl plnoletosti, vládne zemi ve skutečnosti nadále jeho matka Kateřina Medicejská Mladá, přitažlivá a neohrožená Madeleine přichází do Paříže, stane se dvorní dámou královny Kateřiny, ale zároveň se zamiluje do ženatého vůdce hugenotů Louise de Condé. Zatímco se země ocitá na pokraji zániku, bojuje Madeleine o přežití v osidlech politických a erotických intrik cynické šlechty. ISBN: 978-80-7584-014-1, váz., 280 str., 1. vyd.

Entomologův odkaz

Autor: Peter May
Nakladatel: Host
Popis: Dávný slib umírajícímu muži zavede Enza na ostrov u pobřeží Bretaně, kde se nachází více než dvacet let nedotčená pracovna zavražděného sběratele hmyzu. V tomto klaustrofobním prostředí musí Enzo rozluštit šifru, kterou muž zanechal všem na očích. Enzo čelí nepřátelství místních obyvatel, kteří netouží nechvalně proslulou vraždu opět vidět v novinových titulcích. Pohledná vdova, místní rváč, jehož se nepodařilo usvědčit, místo činu zamrzlé v čase, nebezpečná propast u útesů a sbírka matoucích zpráv dělají z případu jeden z nejsložitějších, které Enzo zatím řešil. ISBN 978-80-7577-164-3, váz., 390 str., 1. vyd.

Hodná dcera

Autor: Karin Slaughter
Nakladatel: HarperCollins
Popis: Před osmadvaceti lety se poklidný život Charlotty a Samanthy Quinnových změnil v hrůzu, když k nim domů vtrhli dva neznámí muži s puškami a zavraždili jim matku přímo před očima. Obě dívky ani otec se z tohoto děsivého zážitku nikdy nevzpamatovali. Tato tragická událost zpřetrhala rodinné vazby a každá ze sester se vydala vlastní cestou. Jenže násilí se do Pikeville vrací! Charlotte je svědkem dvou brutálních vražd, jež šokují celé město a probudí její noční můru. Sestry musí spojit své síly, aby tuto děsuplnou životní kapitolu jednou provždy uzavřely! ISBN: 978-83-276-2372-0, váz., 528 str., 1. vyd.

Hotel Sacher

Autor: Rodica Doehnertová
Nakladatel: Ikar
Popis: Vídeň 1892. Anna Sacherová chce po nenadálé manželově smrti pokračovat ve vedení hotelu. Mladá vdova si rezolutně a navzdory všem překážkám vydobývá pozici principálky. A zatímco Anna Sacherová s neodmyslitelným doutníkem, v doprovodu smečky bulteriérů a společně se svým personálem povyšuje hotel na legendu, setkávají se v jeho foyer dva nesourodé manželské páry: princ a princezna von Traunstein a berlínští nakladatelé Marta a Maxmilian Aderholdovi. Mezi suitami a chambres séparées Hotelu Sacher ve Vídni se rodí milostné drama lásky, nevěry a žárlivosti. ISBN: 978-80-242-6006-8, 125 x 200 mm, váz., 328 str., 1. vyd., vydává KK

Husité u Postoloprt

Autor: Jan Vávra
Nakladatel: Bourdon
Popis: Strhující vyprávění o jedné z nejtemnějších stránek novodobé české historie, o které oficiální historiografie dosud mlčí. Román sleduje vzájemně propletené osudy dvou mužů a jedné ženy, odehrávající se v první polovině 20. století. Jejich vztahy významně ovlivňuje úsilí českého národa o naplnění snu o samostatné existenci, které ovšem autor nahlíží z netradičního úhlu pohledu. Děj románu začíná vznikem Československého státu a končí po únorovém převratu v uranových dolech komunistického lágru. ISBN: 978-80-906996-0-1, váz., 244 str., 1. vyd.

Kněžna Ludmila
Autor: Hana Whitton
Nakladatel: Alpress
Popis: Ludmila se s radostí podvolí otcovu přání a provdá se za přemyslovského knížete Bořivoje. Když se jim narodí syn, jejich štěstí se zdá být úplné. Zdání však klame: někdo touží nejen po Bořivojově knížecím titulu, ale také po jeho krásné a urozené manželce Ludmile. ISBN 978-80-7543-550-7, váz., 1. vyd.
 
Konec léta
Autor: Anders de la Motte
Nakladatel: Ikar
Popis: Za soumraku na konci léta roku 1983 prolezl pětiletý Billy Nilsson dírou v plotě ze zahrady do kukuřičného pole – a nevrátil se domů. V poli našli jen jednu jeho botu. Příbuzní, policie i sousedé po něm několik dní marně pátrali. Příběh ze zapadlé jihošvédské vesnice obletěl celou zemi, zdevastoval rodinu Nilssonových a po čase se na něj zapomnělo. A pak, dvacet let poté, potká Billyho starší sestra Veronica na skupinové terapii ve Stockholmu mladíka, který začne vyprávět o svém zmizelém kamarádovi. O tom, jak si s ním hrál v zahradě. O skrýších, které důvěrně znala i Veronica… ISBN: 978-80-242-5962-8, 125 x 200 mm, váz., 352 str., 1. vyd, vydává KK
Krasojezdkyně
Autor: Jojo Moyesová
Nakladatel: Ikar
Popis: V zapadlém koutě Londýna učí bývalý špičkový drezúrní jezdec svou vnučku Sarah tak, jak to sám kdysi dělal v elitní jezdecké škole ve Francii. Když však do jejich života zasáhne katastrofa, čtrnáctileté Sarah nezbyde nic jiného, než aby se životem protloukala sama… ISBN: 978-80-249-3495-2, 145 x 227 mm, váz., 448 str., 1. vyd.
 

Ladič

Autor: Anna Vovsová
Nakladatel: Ikar
Popis: Píše se rok 2001. Ivan přijíždí z emigrace do Čech. Ne však aby se vrátil, na to už v Novém světě příliš zakořenil, ale aby překvapil svou matku a ve starém bytě, který si pronajme, oslavil její osmdesátiny. Ivan povolá Ludvíka, aby naladil matce klavír, jako to dělával kdysi. Vyhledá svou dětskou lásku Alici a oba chvíli předstírají, že je možné vrátit čas. Minulost ale nejde zkopírovat a přesadit do současnosti. Stejně jako ji nelze vytěsnit, škrtnout, utéct před ní na druhý konec světa nebo kamsi hluboko do svého nitra. ISBN: 978-80-242-5825-6, 135 x 207 mm, váz., 208 str., 1. vyd., vydává KK

Malovaná pýcha

Autor: Jarmila Pospíšilová
Nakladatel: Moba
Popis: Doposud téměř neznámý naivní malíř Michal Jurek se zásluhou bohatého mecenáše a milovníka umění z Olomouce stal téměř ze dne na den známým, módním a vyhledávaným nejen u nás, ale především v Německu a Holandsku. Zpychlý Jurek si lehce zvykl na luxus, střídá ženské, holduje alkoholu a ke svému okolí se chová povýšenecky, bezcitně a arogantně. Jednoho dne malíře najdou pod schody ateliéru bez známek života… ISBN: 978-80-243-7654-7, 115 x 185 mm, váz., 224 str., 1. vyd.

Motol

Autor: Miloš Cajthaml
Nakladatel: Beletris
Popis: Drsný, až šokující příběh mladého kluka, co nastoupí jako sanitář do největší nemocnice v ČR a je konfrontován s nejtemnějšími stránkami lidské mysli. Martin je obyčejný pětadvacetiletý mladík, který nechá vysoké školy a jen tak si užívá života, co to jde. Až dokud ho rodiče nevyhodí z domu, a najednou je odkázán jenom sám na sebe. Jít dělat sanitáře do Motola se mu zdá jako sice těžká, ale jinak rychle přístupná práce. Netuší ovšem, že mezi svými novými kolegy narazí i na lidi, kteří nejen balancují na hraně psychopatie, ale často ji i překračují... ISBN: 978-80-7520-097-6, brož., 224 str., 1.

Na vlastní kůži

Autor: Javier Moro
Nakladatel: Ikar
Popis: Poutavé dobrodružství, jehož autorem je zkušený novinář a osvědčený autor, popisuje skutečnou událost. Na počátku 19. století se španělský král na doporučení lékařů rozhodl vypravit do zámoří expedici, jejímž cílem bylo rozšířit právě objevenou vakcínu proti černým neštovicím v Americe a na dalších územích a zbavit tak tamější obyvatelstvo ničivé nemoci. Součástí námořní výpravy byli lékaři, ale i dvaadvacet dětí a mladá žena, která o ně pečovala. Právě Isabel se stává hlavní hrdinkou příběhu a její nevšední osud, schopnosti, krása i odvaha udrží čtenáře v napětí do poslední stránky. ISBN: 978-80-249-3507-2, 125 x 200 mm, váz., 456 str., 1. vyd.

Nebezpečná hra

Autor: Jitka Ludvíková
Nakladatel: Brána
Popis: Minulost je něco, co nelze jen tak hodit za hlavu. Nelze se před ní schovat, nelze ji ignorovat. Lze před ní pouze utíkat. Monika Hrubešová je mladá, krásná a velmi úspěšná spisovatelka detektivních příběhů. Má však jednu vadu, miluje nevhodné muže. A ani útěk na Tenerife jí nezajistí bezpečí. Místo aby zde našla útočiště a napsala další detektivní příběh, stane se sama aktérkou velmi nebezpečné hry. Smyčka se rychle utahuje a je na policii, aby zjistila, zda je Hrubešová vrah nebo oběť, dříve než se objeví další mrtvola. ISBN: 978-80-7243-949-2, váz., 216 str., 1. vyd.

Nevinný bratrovrah

Autor: Jiří Dobrylovský
Nakladatel: Moba
Popis: Zakladatel českého státu kníže Boleslav I., byl panovníkem, za jehož vlády česká říše dosáhla největší rozlohy v dějinách, domohla se obrovské moci a mezinárodní prestiže a získala i církevní samosprávu v podobě zřízení pražského biskupství. Naproti tomu na Boleslavovi utkvěl stín vraždy vlastního bratra, knížete Václava, a bratrovražda mu v dějinách vynesla nechvalný přívlastek Ukrutný. Jenže k té bratrovraždě se váže řada otázek, vše mohlo být i jinak, a právě o tom pojednává tento román. ISBN: 978-80-243-7624-0, váz., 440 str., 1. vyd.

Oheň a voda

Autor: Simona Ahrnstedtová
Nakladatel: Metafora
Popis: Alexander de la Grip je známý z bulvárního tisku a blogů zaměřených na společenské drby jako bohatý playboy, dekadentně rozhazující peníze po celém světě. Isobel Sorensenová pracuje jako dobrovolná lékařka pro organizaci Lékaři bez hranic v utečeneckých táborech, válečných zónách i na místech nejhorších katastrof. Je zcela oddaná humanitárnímu poslání, a tak ji znechutí, když Alexander, jako jeden z hlavních sponzorů, zadržuje finanční prostředky potřebné pro další chod nadace. Má to být snad odplata za to, že je jedinou ženou, která ho kdy poslala k čertu? ISBN: 978-80-7359-540-1, váz., 416 str., 1. vyd.

Otevřený hrob - Případy Kim Stoneové 4
Autor: Angela Marsonsová
Nakladatel: Ikar
Popis: Výzkumné zařízení ve Westerley studuje rozklad lidských těl, jejími rezidenty jsou ti, co i po smrti chtějí posloužit vědě. A právě tady nalezne Kim Stoneová se svým týmem mrtvolu – ale čerstvou, o níž místní badatelé nemají tušení, kde se tam vzala. Po objevení druhé dívky, ponechané napospas smrti, s ústy naplněnými hlínou, je jasné, že Kim a její tým mají co do činění se sériovým vrahem. Ale kolik těl ještě leží někde pohozeno? A kdo bude další? Pak zmizí místní reportérka Tracy Frostová a věci naberou rychlý spád. Kim ale bude muset být rychlejší… ISBN: 978-80-242-5953-6, 145 x 227 mm, váz., 368 str., 1. vyd., vydává KK
Prokletá krev
Autor: Sabine Thieslerová
Nakladatel: Ikar
Popis: V domku na samotě v lesích v Toskánsku objeví houbař tělo zavražděné ženy. Sarah, původem Němka, manželka majitele tratorie Romana, leží na své posteli s podříznutým hrdlem. Tato brutální vražda je ale jen začátkem pro vyvrcholení událostí, které začaly před mnoha lety v Německu. Nyní se vracejí, aby plnou silou udeřily na všechny členy rodiny a posléze celou tragédii dovedly do hořkého konce. ISBN: 978-80-242-5849-2, 125 x 200 mm, váz., 464 str., 1. vyd., vydává KK
Případ Sestra smrt
Autor: Milada Emmerová
Nakladatel: Nava
Popis: Kniha se podrobně zabývá nedávným případem, kdy byla v jedné menší české nemocnici zdravotní sestra neprávem obviněna z úmyslného usmrcení pacientů. Hrozilo jí doživotí. Publicitu této nehoráznosti jistily sdělovací prostředky. Milada Emmerová se do případu vložila přesně po roce vyšetřování, když obhájkyně ex offo obžalované zdravotní sestry pátrala po celou tuto dobu po příčině vzestupu koncentrace draslíku v krevním séru u poslední zemřelé. Kniha velmi poutavou formou přibližuje celý případ i jeho zákulisí. ISBN: 978-80-7211-520-4, váz., 208 str., 1. vyd.
Rockové tango
Autor: Monika Wurmová
Nakladatel: Brána
Popis: Někdy se právě ze splněného snu může vyklubat ta nejhorší noční můra. O tom se na vlastní kůži přesvědčila i Sunshine Lawsonová, když se jí po letech podařilo setkat se s jejím zbožňovaným idolem. Jenže sukničkář Damien Shane není jenom populárním rockerem, ale také bezcharakterním ničemou, který nemá respekt před ničím a nikým. Zklamání a vystřízlivění jsou pocity, které si zdravotní sestra a bývalá profesionální tanečnice ze setkání odnáší. Lidé se v životě vidí vždy dvakrát a jinak to nebude ani tentokrát... ISBN: 978-80-7584-006-6, váz., 432 str., 1. vyd.
Severní vody
Autor: Ian McGuire
Nakladatel: Host
Popis: Devatenácté století a velrybářská loď plující do Arktidy s vrahem na palubě v drsném a velmi originálním příběhu. Vojenský lékař Patrick Sumner měl za to, že v Indii během obléhání Dillí viděl, jak hluboko může člověk klesnout. Doufal, že na lodi Dobrovolník najde načas klid, ale s harpunářem Draxem na palubě je to téměř vyloučeno. Hrůzný nález v nákladovém prostoru přiměje Sumnera k akci. Závěrečný střet mezi oběma muži se odehraje uprostřed mrazivé a temné arktické zimy. Vyvstává osudová otázka: kdo přežije do jara? ISBN 978-80-7577-169-8, váz., 340 str., 1. vyd.
 
Smrt má vůni inkoustu
Autor: Vilém Křížek
Nakladatel: Mystery Press
Popis: Praha počátku dvacátého století se může zdát poklidná a idylická, ale pod povrchem vřou ostré spory. Tehdy začnou významnému průmyslníkovi Albertu Richterovi chodit výhružné anonymní dopisy a v sázce se ocitne hned několik životů. Netradiční soukromý vyšetřovatel Eliáš Sattler má čich na zločin – a to doslova. Citlivý nos mu umožňuje zachytit i stopy, které jiným uniknou: závan osudného parfému, pot podezřelého na předmětu doličném, stopu sotva zaschlého inkoustu… Sattler se ujímá případu anonymních dopisů, ale zaplétá se do něj hlouběji, než by se mu líbilo. ISBN: 978-80-7588-020-8, 152 x 210 mm, váz., 288 str., 1. vyd.
Úplněk vlka
Autor: Lincoln Child
Nakladatel: BB ART
Popis: Vraždy, které v odlehlé pustině Adirondackého pohoří rozbouřily poklidný život místních lidí, nesou znaky čehosi nelidského. Oběti jsou zmasakrované k nepoznání, roztrhané, pokousané a ponechané na nepřístupných místech. Vypadá to na divokého samotářského medvěda. Jenže medvědi se v této oblasti takřka nevyskytují. Do místní umělecké kolonie přijíždí historik Jeremy Logan. Jeho dávný přítel, který v tamních lesích slouží, ovšem ví i o Loganově druhé profesi „záhadologa“, a požádá jej, aby nezávisle na policii zjistil, kdo může mít tak drastické zločiny na svědomí. ISBN: 978-80-7507-713-4, váz., 248 str., 1. vyd.
Zabij mě znovu
Autor: Simon Booker
Nakladatel: Beta
Popis: Čtenáři se opět setkají s investigativní žurnalistkou Morgen Vineovou, kterou mohou znát z knihy Stín pochybnosti. Tentokrát se na ni s prosbou o pomoc obrátila odsouzená vražedkyně. Anjelica Fryová je ve vězení za vraždu svého exmanžela Karla Savage. Po požáru, který údajně úmyslně založila, se našly jeho tělesné ostatky. Nikoho nezajímá, že má strach z ohně, že se musí starat o dítě, ani to, že Karl byl vlastně zločinec. Týral ji. O její vině nikdo nepochybuje. Uvěří jí alespoň Morgan? Zdá se to být naprosto nemožné. Dokud Morgan neuvidí domnělého nebožtíka na ulici... ISBN: 978-80-7306-949-0, 140 x 210 mm, váz., 400 str., 1. vyd.
Znovu já
Autor: Gayle Formanová
Nakladatel: Grada
Popis: Přemýšleli jste někdy nad tím, že byste namísto každodenních povinností odjeli pátrat po své rodinné historii? Snili jste někdy o tom, že byste nastoupili do vlaku jedoucího kamkoliv, kde nikdo nevyžaduje vaši neustálou pozornost? Pro Maribeth Kleinovou, úspěšnou matku, manželku a redaktorku časopisu, je to jediné řešení. Poté, co jí tělo vypoví službu a diagnóza zní infarkt, a poté, co při následném zotavování shledává, že na ni nejbližší okolí stále klade vysoké nároky, si sbalí jen to nejnutnější a uteče z domova v New Yorku do Pittsburghu, kde začne pátrat po své biologické matce. ISBN: 978-80-271-0149-8, váz., 328 str., 1. vyd.
Ztracený dopis
Autor: Jillian Cantorová
Nakladatel: Fortuna Libri
Popis: Los Angeles, 1989. Katie Nelsonová se rozvádí a dělá si pořádek v domě i v životě. Přitom narazí na sbírku známek svého otce, který trpí Alzheimerovou nemocí a nedávno se musel přestěhovat do domova pro seniory. Katie se rozhodne nechat sbírku ocenit; Benjamin, znalec, kterému ji předloží, v ní najde neobvyklou rakouskou známku z období II. světové války, nalepenou na neotevřeném dopise. Katie a Benjamin se spolu pustí do pátrání po adresátce, při němž odkryjí příběh vášně a tragédií, sahající napříč historickými érami i kontinenty. ISBN: 978-80-7546-094-3, váz., 304 str., 1. vyd.
Ženich v kiltu
Autor: Callen Gayle
Nakladatel: OLDAG
Popis: Historický příběh se skotské Vysočiny. Maggie McCallumové nesní o svém snoubenci. A nejde jen o to, že byla dohozena Owenu Duffovi jako nějaká věc, aby skončilo dlouholeté nepřátelství mezi jejich rodinami. Maggii zároveň pronásleduje zlá předtucha, že její snoubenec zemře při jejich svatebním dnu. Tvrdohlavý Owen nedovolí svatbu zrušit, přestože jeho život a rodina jsou v ohrožení. Owen touží po Maggii od chvíle, kdy ji před několika roky poprvé spatřil. Do Maggie se zamilovává, i když nemá naději, že ji získá. Nemá však ani naději, že to všechno přežije. ISBN: 978-80-7411-179-2, váz., 264 str., 1. vyd.